English
 
به پورتال استان سیستان و بلوچستان ، دیار نخل ، گز و آفتاب خوش آمدید.

اخبار

شهید خزائی: عبدالله؛ من بر می‌گردم اگر برنگشتم‌ "زیارتت قبول را برایم بخوان"

شهید خزائی: عبدالله؛ من بر می‌گردم اگر برنگشتم‌ "زیارتت قبول را برایم بخوان"
نفست گرم دلاور، خوشحال شدم عبدالله صداتو شنیدم ان‌شاالله این نفس گرمت برای اهل بیت، مدافعان حرم و آقا خرج بشه ... این بخشی از آخرین پیامهای مبادله شده شهید محسن خزائی با عبدالله مولوی‌حقیقی خواننده موسیقی حماسی بود.

شهید خزائی: عبدالله؛ من بر می‌گردم اگر برنگشتم‌ "زیارتت قبول را برایم بخوان"
 
نفست گرم دلاور، خوشحال شدم عبدالله صداتو شنیدم ان‌شاالله این نفس گرمت برای اهل بیت، مدافعان حرم و آقا خرج بشه ... این بخشی از آخرین پیامهای مبادله شده شهید محسن خزائی با عبدالله مولوی‌حقیقی خواننده موسیقی حماسی بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آری این آخرین سخنان و مکالمات شهید مدافع حرم، محسن خزائی با عبدالله مولوی‌حقیقی خواننده موسیقی حماسی، ارزشی، انقلابی ساعتی قبل از شهادت بود.

نفست گرم دلاور، خوشحال شدم عبدالله صداتو شنیدم انشاالله این نفس گرمت برای اهل بیت، مدافعان حرم، آقا خرج بشه. روی بحث آقا هم سعی کنید کار کنید، روی اقتدار علوی آقا چون از همه مظلوم‌تر، از مدافعان حرم هم مظلومتر آقا است. تو این دوره زمانه همه دارند اذیتش می‌کنند، نفسش به نفس بچه‌های حزب اللهی گرم است. دعا کن ما هم معرفت داشته باشیم مثل بابا که پای کار است آقا، امام ماندند ما هم بمانیم و آقامون را تنها نگذاریم؛ یا حق ...

⚫️زیارتت قبول؛کارمشترکی که ناتمام ماند

آری تسنیم خراسان جنوبی حال هوایی دیگر به خود گرفت، حال و هوایی که آخرین صدا و تصویر شهید مدافع حرم محسن خزائی در آن پیچید. انگار در سرزمین سوریه و در کنار مدافعان حرم هستی وقتی قلم را بر کاغذ می‌زدم، انکار پایان هر خطی مدافعان حرم، شهید و شهادت نقش بسته بود.

از یک طرف اشک از دیدگانم جاری بود و از سوی دیگر نوای گرم حاج محسن خزائی تاب و توانم را بریده بود. روایتگر سالها دوستی با حاج محسن خزائی مهمان ما در دفتر تسنیم بود و با لباسهای مدافعان حرم فایلهای آخرین صدا، تصویر و مکالمات این شهید والامقام را مرور می‌کرد و حسرت کار ناتمام با حاج محسن را حکایت می‌کرد.

عبدالله مولوی‌حقیقی از خوانندگان جوان موسیقی حماسی، ارزشی و انقلابی خراسان جنوبی است که سالها به عنوان دوست و همکار با حاج محسن خزائی خبرنگار شهید مدافع حرم همکاری داشته است و قرار بود کار مشترکی را به عنوان "زیارتت قبول" اجرا کنند که این کار با شهادت شهید خزائی ناتمام ماند و او نیز وصیت کرد: "عبدالله اگر شهید شدم زیارتت قبول را برایم بخوان"

⚫️عبدالله مولوی حقیقی با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم خراسان جنوبی از اجرای این کار ارزشمند و ناتمام با شهید خزائی گفت و حکایت آن را این گونه بیان کرد.

اثر "زیارتت قبول" یک کار ژانر موسیقی حماسی، ارزشی و انقلابی است که سه ماه پیش تمام کارهای آن شامل تنظیم موسیقی و ضبط پایان یافت.

در این بین خیلی سعی کردیم کار را به نحوی ارائه کنیم که اثری ماندگار بماند تا اینکه یک ماه پیش شهید خزائی از طریق تلگرام پیام داد چطوری دلاور؟ خوبی؟ پیام دادم سلام حاج محسن، کجا هستید در پاسخ نوشت حلب هستم.

نوشتم کی برمی‌گردی نوشت: چطور مگه، گفتم کاری در دست اجرا دارم درباره مدافعان حرم و چه بهتر که بیایید در این موضوع با هم همکاری کنیم.

شهید خزائی پیام داد خیلی خوب است پس من در سوریه تصاویر را ضبط می‌کنم و تا چند وقت آینده برمی‌گردم تا کار را با هم ادامه دهیم و تصاویر آن را تدوین کنیم. مدتی گذشت و من در این بین با محسن ارتباط داشتیم.

در این مدت شهید محسن خزائی رجزخوانی معروفش در وصف داعشی‌ها برایم فرستاد.

مولوی حقیقی افزود: به حاج محسن پیام دادم چه کار خطرناکی کردی، پیام داد این برگ سبزی است تحفه درویش از طرف من تقدیم به تو که داری در جامعه فرهنگی موسیقی حماسی و ارزشی کار می‌‌کنی و من در جهبه حلب کار رسانه‌ای می‌کنم و حرف بچه‌های حرم را رسانه‌ای و به گوش همه جهانیان می‌رسانم.

گفتم خدا از شما قبول کند.

شهید خزائی در پاسخ گفت: عبدالله نمیخواهی برایم بخوانی و این شد که مدافع حرم را برایش خواندم.

بعد پیامی داد که تنم را لرزاند و احساس مسئولیتم را سنگین‌تر کرد.

نفست گرم دلاور، خوشحال شدم عبدالله صداتو شنیدم انءشاالله این نفس گرمت برای اهل بیت، مدافعان حرم و آقا خرج بشه. روی بحث آقا هم سعی کنید کار کنید، روی اقتدار علوی آقا، چون از همه مظلوم‌تر از مدافعان حرم هم مظلومتر آقا است، تو این دوره زمانه همه دارند اذیتش می‌کنند، نفسش به نفس بچه‌های حزب اللهی گرم است. دعا کن ما هم معرفت داشته باشیم مثل بابا که پای کار است، آقا، امام ماندند ما هم بمانیم و آقامون را تنها نگذاریم؛ یا حق ...

این پیام را ساعت 10:44 دقیقه صبح روز شهادت به من داد، صدا را ضبط کردم و کار را فرستادم گفت: ان‌شاء الله برمی‌گردم تا کار را با هم ادامه دهیم ولی اگر برنگشتم "زیارتت قبول را برایم بخوان".

ماندم چه بگویم، پاسخ دادم: ان‌شاالله حاج محسن برمی‌گردی.

گفت آدمی است، حلالم کن تا اینکه ساعت 4 عصر بود که خبر شهادت حاج محسن را یکی از دوستان برایم فرستاد "محسن خزائی شهید شد"...

آن وقت بود ک دنیا روی سرم خراب شد گفتم غیرممکن است، گفتم هنوز صبح به حاج محسن پیام می‌دادم گفت: آری بعد از اینکه خبرش را برای پخش تحویل داده بود، هنگام برگشت اتفاق افتاد و با اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل شد.

عبدالله مولوی‌حقیقی بیان کرد: هنوز باورم نمی‌شود تا چند روز پیش هر یک از همکاران و دوستان را که دیده و یا پیام داده و یا زنگ زده  بود از همه طلب حلالیت کرده بود انگار به او وحی شده بود که شهیدمی‌شود. خوش به سعادتش که به آرزوی دیرینه‌اش که شهادت بود رسید.

این خواننده موسیقی حماسی ارزشی و انقلابی با اشاره به سابقه  15 ساله آشنایی خود با این شهید والامقام گفت: شهید محسن خزائی یک خبرنگار دلاور و بدون ترس بود، تمام وقایع را به عنوان زبان گویا در خط مقدم مدافعان حرم رسانه‌ای و روایت می‌کرد و رجزخوانی قوی‌ای داشت واقعاً خاری در چشم داعشی‌ها و تکفیری‌ها بود.

عبدالله مولوی‌حقیقی با بیان اینکه قول می‌دهم همانطور که حاج محسن خواست بود و تاکید داشت: "ولایت را تنها نگذارید" راهش را ادامه دهم چون وی یک بسیجی وارسته بود، یک انسان دلداده به مقام معظم رهبری و جانش را برای ولایت می‌داد.

من سالها رفاقت و دوستی با فردی داشتم که مدیر ما بود در باشگاه خبرنگاران جوان سیستان و بلوچستان و هم همکار و دوستم بود و سر ضبط خیلی از برنامه‌ها با او بودم و لحظه به لحظه خاطرات شیرین همکلامی و همزبانی با او را از یاد نمی‌برم.

وی ادامه داد: حاج محسن بعد از سالها فعالیت در عرصه رسانه به آرزوی دیرینه‌اش که شهادت بود رسید شهادتی که نصیب هر کس نمی‌شود.

در مراسم تشییع پیکرپاک آن شهید والامقام در سوریه، تهران و زاهدان رئیس رسانه ملی، مدیران این رسانه و مدیرکل صداوسیمای سیستان و بلوچستان واقعاً سنگ تمام گذاشتند.

این خواننده موسیقی حماسی ارزشی و انقلابی بیان کرد: همین جا به تمام مدافعان حرم و تمام بچه‌هایی که پای کار، پای نظام و ولایت هستند اعلام می‌کنم که تا آخر ایستاده‌ام و تا آخرین قطره خون برای نظام، و اقتدار جمهوری اسلامی جانم را فدا می‌کنم.

مولوی‌حقیقی یادآور شد: حاج محسن خزاعی از من خواست تا در بحث مقام معظم رهبری و دغدغه‌های ایشان کار کنم، به لطف الهی این کار "زیارتت قبول" را با جان و دل تقدیم به تمام شهدای مدافع حرم به خصوص شهید والامقام خزائی می‌کنم و در روز خاکسپاری آن شهید عزیز نیز به صورت زنده این کار را در شبکه هامون سیستان و بلوچستان اجرا و تقدیم کردم.

واقعاً شعر "زیارتت قبول" برای ایشان ساخته شد. خودش با شهادتش آن را تصویری کرد. ان‌شاءالله هدیه من به امام زمان(عج) و همه شهدای والامقام مدافع حرم باشد.

وی گفت:  قول می‌دهم به همه عزیزان کار بعدی را در بحث مقام معظم رهبری و دغدغه‌های ایشان اجرا کنم. این وصیت شهید را هم به زودی  اجرا می‌کنم، تاکنون شعر آن نوشته شده است و مراحل بعدی کار ادامه دارد. امیدوارم بتوانم پیرامون انقلاب اسلامی و آرمانهای والای آن هم آثاری تولید و تقدیم کنم. این کار را  ادامه می‌دهم و تا آخرین نفس پای آن هستم.

  

 

___________________________________________________________________________________________________________________

به کانال خبری شهرستان مرزی هیرمند بپیوندید
✅ آدرس کانال:  @Hirmandf 👉👉👉

دریافت کننده: روابط عمومی فرمانداری
۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


  • برای دریافت خبرنامه پورتال استان سیستان و بلوچستان، آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید:
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پورتال استان سیستان و بلوچستان می‌باشد.