English
 
به پورتال استان سیستان و بلوچستان ، دیار نخل ، گز و آفتاب خوش آمدید.

اخبار

بازدید از کمپین مشاوره و تست رایگان تشخیص بیماری ایدز (HIV)

بازدید از کمپین مشاوره و تست رایگان تشخیص بیماری ایدز (HIV)
بازدید فرماندار، معاونین، بخشداران و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان هیرمند از کمپین مشاوره و تست رایگان تشخیص بیماری ایدز (HIV)

رئیس شبکه بهداشت شهرستان هیرمند گفت : سازمان بهداشت جهانی با هدف شناسایی نود درصد مبتلایان بیماری ایدز تا سال 2020 بر درمان آنها و ضعیف کردن بیماری و عدم انتقال به افراد را تاکید دارد، که کشور جمهوری اسلامی ایران نیز جزء یکی از کشورهای تحت آموزش است.

دکتر مهران عبادتی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان هیرمند بیان داشت: با توجه به اهمیت کنترل بیماری ایدز مکان مشاوره و تست سریع و رایگان در محل شبکه بهداشت سابق شهر دوست محمد راه اندازی شده است تا افراد با مراجعه به این مکان از سلامت خود آگاه شوند.

وی افزود : این مکان با شعار مهار همه گیری اج آی وی با اطلاع رسانی،پیشگیری،تشخیص زودهنگام،درمان و حمایت از مبتلایانبا تاکید انگ زدایی به مدت یک هفته دایر است و تمام خدمات آن رایگان میباشد.

عبادتی همچنین افزود: سازمان بهداشت جهانی با هدف شناسایی نود درصد مبتلایان بیماری ایدز تا سال 2020 بر درمان آنها و ضعیف کردن بیماری و عدم انتقال به افراد را تاکید دارد، که کشور جمهوری اسلامی ایران نیز جزء یکی از کشورهای تحت آموزش است.

وی خاطر نشان کرد: امروزه در دانشگاه های علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران راه های درمان ایدز و ضعیف کردن این بیماری تدریس میشود اما بسیاری از افراد هستند که این بیماری را از دید افراد جامعه و پزشکان مخفی نگه داشته اند که با فرهنگ سازی و همچنین از طریق رسانه ملی با پخش فیلم و سریال میتوان آنان را به مراکز درمانی معرفی کرد تا تحت درمان قرار گیرند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان هیرمند تصریح کرد: عمدتاً بیماری ایدز از طریق روابط جنسی، اعتیاد و از طریق مادر باردار به فرزند انتقال می یابد که در سال های اخیر میانگین سنی افراد مبتلا به ایدز بین20 تا 35 سال است.

روابط عمومی فرمانداری هیرمند
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


  • برای دریافت خبرنامه پورتال استان سیستان و بلوچستان، آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید:
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پورتال استان سیستان و بلوچستان می‌باشد.