اخبار

نشست صمیمی فرماندار با رئیس اداره دامپزشکی شهرستان هیرمند.

بمناسبت 14 مهرماه روز ملی دامپزشکی ،مهدی سرحدی فرماندار شهرستان هیرمند با رئیس اداره دامپزشکی شهرستان در محل فرمانداری دیدار صورت گرفت.

بمناسبت 14 مهرماه روز ملی دامپزشکی ،مهدی سرحدی فرماندار شهرستان هیرمند با رئیس اداره دامپزشکی شهرستان در محل فرمانداری دیدار صورت گرفت.

همزمان با روز ملی دامپزشکی، مهدی سرحدی فرماندارشهرستان هیرمند با رئیس و کارکنان این مجموعه دیدار و روز ملی دامپزشکی را به ایشان تبریک و از خدمات صادقانه کارکنان اداره دامپزشکی تقدیر کردندو فعالیت های آنان در راستای خدمت صادقانه در جهت تامین سلامت جامعه قابل تحسین ذکر کرد.

محمدعلی رخشانی زاده رئیس اداره دامپزشکی نیز در این دیدار به بیان گزارش از اقدامات انجام شده پرداخت و تصریح کرد:  از 1415 بیماری شناخته شده در انسان که بیش از 900 بیماری رئونوز(مشترک بین انسان و دام ) هستند . که در سه دهه اخیر75درصد عفونتهای نوپدید انسانی زئونوز است دامپزشکی در حال حاضر با 114 بیماری در حال مبارزه است که با فعالیتهای صورت گرفته ، امروز مردم به این حقیقت پی برده اند که دامپزشکی صرفا به معنای درمان یک بیماری در دام نیست و بلکه این رشته نقش موثری در بهداشت عمومی و ارتقای سلامت جامعه دارد.

سرحدی فرماندار در این نشست ایفای نقش توسط کارکنان اداره دامپزشکی در راستای خدمت به سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام را جهادی دانست و اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی کارکنان دامپزشکی و فعالیت های که در زمینه کنترل و پیشگیری از بیماری های مشترک انجام میدهندعلاوه بر توسعه دامپروری در تامین سلامت مردم نقش مهمی را ایفا می کنند.

در ادامه آقای رخشانی زاده رئیس اداره دامپزشکی شهرستان هیرمند به بیام اقدامات و عملکرد این اداره در 6 ماهه نخست سال جاری پرداختند که شامل موارد ذیل می شود:

-واکسیناسیون دام های سبک و سنگین 162110دز

-پایش و مراقبت از 64213 راس دام

-نظارت بهداشتی بر سوپرمارکت ها مزارع پرورش شترمرغ و مرغداری،زنبورستانها

-واردات دام شامل: 266گوسفند و بز  و 96 نفر شتر

-نظارت بهداشتی بر222راس گاو وارداتی بنیاد برکت

-نظارت بهداشتی بر ترانزیت فرآورده های خام دامی از پایانه مرزی میلک

 

و در پایان این نشست  از رئیس و کارکنان اداره دامپزشکی شهرستان هیرمند تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 

 

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۶
روابط عمومی فرمانداری هیرمند |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید