اخبار

حضور فرماندار هیرمند در مراسم روز درختکاری

حضور فرماندار هیرمند در مراسم روز درختکاری
 حضور فرماندار هیرمند در مراسم روز درختکاری 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان هیرمند
مراسم روز درختکاری با حضور فرماندار محترم، امام جمعه معزز، فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج و اعضای شورای اداری در اداره منابع طبیعی شهرستان برگزار گردید. 
جناب آقای میثم برازنده فرماندار هیرمند در حاشیه این مراسم گفت: اهمیت و مزایای کاشت درخت بر کسی پوشیده نیست و در آموزه های دینی ما نیز به این موضوع توصیه های فراوان شده است و نگهداری و صیانت از منابع طبیعی موجود نه تنها از اصلی ترین وظایف منابع طبیعی و آبخیزداری بوده بلکه باید به صورت یک فرهنگ در بین مردم نیز نهادینه گردد و این میراث گرانبها به نسلهای آینده منتقل گردد.
جناب آقای برازنده اظهار داشت: درخت و درخت کاری از دو منظر دینی و علمی  قابل بررسی است؛ به لحاظ دینی که پیامبر اکرم (ص) در موضوع ثبات و پایداری طبیعت تاکید نمود، به جهت علمی نیز درخت و درختکاری در ایجاد محیطی سالم حائز اهمیت می باشد.
ایشان با اشاره به نقش منابع طبیعی در زندگی بشر افزود: دخالت بی رویه و روند زندگی صنعتی انسانها در تخریب منابع طبیعی تهدید و چالش جدی در این حوزه است.
وی در پایان تصریح کرد: حفظ محیط زیست با مشارکت تمامی آحاد جامعه و رعایت ضوابط زیست محیطی امکان پذیر است .
  گفتنیست نمایشگاه نقاشی با موضوع طبیعت، معرفی امکانات و دستاوردهای منابع طبیعی، معرفی همیاران طبیعت و تجلیل از جنگلبان نمونه شهرستان در حاشیه این مراسم برگزار گردید. در پایان نیز به مناسبت روز درختکاری مسئولین شهرستان به یاد شهدا اقدام به کاشت ۷ نهال نمودند .
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ۱۷:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید