اخبار

رئیس سازمان انرژی اتمی :نقد برجام باید بر اساس منافع ملی باشد/ خبرهای خوش هسته ای در راه است

🔹 علی اکبر صالحی در  گفتگو با خبرنگاران استان قم : موافقان و مخالفان برجام باید در نقدهای خود فارغ از گرایش های سیاسی و حزبی، از منظر منافع ملی، برجام را مورد نقد قرار دهند و در جهت مصلحت کشور گام بردارند.

🔹 با توجه به برخی هجمه ها به برجام ، آقای ترامپ، رژیم صهیونیستی و هم عربستان سعودی از برجام ناراضی هستند و این پارادوکس را یکی باید حل کند.

🔹 یک سری دستاوردهای هسته ای  را در ۲۰ فرودین ماه به عنوان روز ملی هسته ای اعلام می کنیم و در این روز خبرهای خوبی داریم.

🔹 اما خبر خوبی که چند روز پیش حاصل شده و فردا آخرین محموله آن نیز وارد می شود، دریافت ۱۴۹ تن کیک زرد بود که سه محموله آن تاکنون رسید و ۱۴۹ تن به مجموعه ذخایر کشور اضافه می شود.

🔹 با توجه به اینکه پیش از این، ۲۱۰ تن کیک زرد خریده بودیم اکنون مجموعه ذخایر کیک زرد ما ۳۵۰ تن بعد از برجام اضافه شد.

🔹 ما در ۱۳ سال اخیر قریب به ۷۰ تن کیک زرد تولید کردیم و در بهترین شرایط سالی ۱۲ تن تولید کردیم، اگربخواهیم نیروگاه بوشهر را تامین کنیم، سالی ۲۰۰ تن کیک زرد نیاز داریم و اکنون ظرفیت ما ۱۲تن است.

🔹  آیا برجام هیچ دستاوردی نداشته و نتوانسته ۶۰ الی ۷۰ درصد موانع را برطرف کند، بعد از برجام صادرات و فراوردهای نفت ما به سه و نیم میلیون بشکه رسیده و درحالی که قبل از برجام یک میلیون بوده است و آیا این دستاورد نیست؟

🔹 در گذشته ما نفت را می فروختیم ولی نمی توانستیم پول آن را جابجا کنیم و امروز این مانع برداشته شده است، آیا این دستاورد نیست؟

🔹 اخبار مربوط به اخراج کارشناسان هسته ای و گرفتن محافظ از آنها درست نیست.

🔹 ادعاهایی که گفته می شود برخی دانشمندان هسته ای در کار غیر از تخصص خود فعالیت می کنند، اباطیل است و تعجب می کنم از این ادعاهایی که مطرح می شود.

🔹 مهندسی که می گوید در شرکت آب و فاضلاب رفته، حکم او را ببیند که چه زمانی منتشر شده است؟ ما صدها لیسانس و دکترا داریم و حالا یک نفر در ۱۵ هزار نفر که لیسانس دارد و فرد محترمی هم است در جای دیگر مشغول شده است.

🔹 شما اهل مطبوعات بگوید آنهایی که می گویند جابجا شدند کارنامه اینها را دربیاورد که متخصص هستند یا نه، کسانی که می گویند متخصص هسته ای هستیم کارنامه آنها را دربیاورید، طرف انبار دار بوده و می گویند دانشمند هسته ای.

🔹 اگر برجام صنعت هسته ای ایران را متوقف کرده پس چرا طرف مقابل این همه داد و بیداد می کند؟ اگر متوقف شده این قراردهای ۴۰ میلیاردی برای چیست؟

🔹 در ارتباط بااقدام ایران درصورت نقض برجام درحوزه هسته ای ، رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر طرف مقابل خلف وعده و نقض برجام کند ما این ظرفیت را داریم که در یک سال و نیم، غنی سازی خود را به ۱۰۰ هزار 'سو' برسانیم.

🔹 بنده نگفتم ترامپ همه چیز را خراب کرده و این کذب است و چنین حرفی نزدم و سخنی در این زمینه هم نگفته ام، نمی دانم این مطلب از کجا آمده است و تنها یک روزنامه این خبر را کار کرده است که تکذیب می شود.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲
روابط عمومی فرمانداری هیرمند |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید